Badanie USG

Badania USG narządu ruchu przeprowadzane przez lekarza ortopedę posiadającego odpowiednie (udokumentowane) kwalifikacje i poprzedzone badaniem klinicznym, zapewniają Państwu szybkie i skutecznie rozwiązanie problemu dotyczącego układu stawowego oraz mięśniowego. Badanie to daje odpowiedź na ewentualne wątpliwości powstałe podczas klasycznego badania lekarskiego, umożliwia precyzyjne postawienie diagnozy i wdrożenie stosownego leczenia. W przypadku niektórych schorzeń ultrasonografia jest badaniem dodatkowym, jednak w wielu przypadkach stanowi podstawę właściwie podstawionej diagnozy.
USG umożliwia lokalizowanie nawet niewielkich patologii w obrębie tkanek miękkich, w razie konieczności precyzyjne ich nakłucie i podanie leku wprost do zmienionego chorobowo miejsca. Badanie USG nie jest bolesne i bezpieczne, trwa 10-20 minut. Przeprowadzane jest na aparacie najwyższej klasy (sprzęt w gabinecie), co gwarantuje uzyskanie precyzyjnego obrazu tkanek.
Dr Jedlikowski wykonuje:

  • obrazowanie stawu biodrowego, kolanowego, skokowego, barkowego, łokciowego, nadgarstka, drobnych stawów rąk, stóp, tkanek miękkich i zmian guzopodobnych
  • nakłucia i leczenie pod kontrolą ultrasonografii (np. nakłucia torbieli, podanie leków w miejsca chorobowe czyli tzw. ostrzyknięcia, „blokady” stawów, ewakuacja krwiaka)
  • leczenie bólu – nakłucia okolicy okołonerwowych pod kontrolą ultrasonografu (precyzyjne podanie środka przeciwbólowego w okolicę nerwu).